Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104
29.04.2014 / 14:25
Планове технічне обслуговування житлових будинків
Планове технічне обслуговування (ПТО) проводиться з метою виявлення витоків газу і запобігання виникнення аварійних ситуацій. Тож це робиться для вашої безпеки

Більшість робіт з ПТО споживачеві не потрібно оплачувати. Відповідно до Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів від 05.07.2006 р. № 938 їхню вартість включено до тарифу на природний газ.

Споживачі природного газу мають допускати співробітників газового господарства до своїх помешкань для проведення ПТО (відповідний обов’язок споживача природного газу передбачено у ст. 29 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету міністрів від 9.12.1999 р. №2246).

Як проводиться ПТО

При проведенні ПТО,у випадку перевірки на щільність внутрішньобудинкових систем газопостачання, тимчасово припиняється подача газу. Планове технічне обслуговування проходить у відповідності до розробленого графіка, який погоджується органами місцевої влади, ОСББ та житлово-експлуатаційними конторами.  Про проведення ПТО чи тимчасові відключення ПАТ «Вінницягаз» повідомляє мешканців багатоквартирних будинків завчасно: вивішуються оголошення на під’їздах будинків, публікуються оголошення в засобах масової інформації.

Під час проведення ПТО працівники служби внутрішньо-будинкових систем газопостачання (ВБСГ) газового господарства обстежать на щільність внутрішньоквартирні газопроводи, газові прилади та апарати (за допомогою газу під робочим тиском приладовим методом або мильною емульсією),за необхідості ліквідують виявлені витоки газу.

Додатково також перевірять:

  • відповідність установки газових приладів, прокладання газопроводів та розташування приміщень відповідно до вимог проекту і діючих нормативних актів;
  •  наявність вільного доступу до газопроводів і газових приладів, а також у підвали і на горища
  • димові та вентиляційні канали (на наявність тяги);
  • працездатність газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв

Крім ціього, під час проведення ПТО служба має виконати роботи з:

  • очищення, налагодження та регулювання газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв;
  • дрібного ремонту газової апаратури і приладів (заміна гвинтів, штифтів, пружин, ущільнюючих матеріалів при перепакуванні фланцевих та різьбових з'єднань і запірних пристроїв).

До того ж представники газового господарство проведуть із мешканцями інструктаж з правил користування встановленими побутовими газовими приладами та апаратами.

Такі послуги, як:

  •  розбирання, очищення від залишків корозії і мастила та змащування всіх запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газових приладах;
  • очищення теплообмінних апаратів від сажі та окалини;

є платними. Їх вартість можна подивитись нижче

Перелік безкоштовних послуг визначається п. 14 Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання

Періодичність робіт

Які документи потрібно надати і які підписати

Теги:
Джерело: