Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104
24.04.2014 / 10:45
Відновлення газопостачання
Як відновити газопостачання залежно від причин його припинення: строки, процедура, необхідні документи

Причини припинення газопостачання

Газопостачання припиняється у разі:

  • проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання;

Про дату та час початку робіт, а також про їх тривалість газове господарство повідомляє споживачів завчасно через засоби масової інформації та інформаційні дошки поряд з під’їздами.

  • ліквідації наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, усунення витоків газу, проведення ремонтно-відновних робіт;

Газопостачання відновлюється після повного закінчення робіт.

  • порушення споживачем строків сплати за надані послуги з газопостачання (за попередньо наданою інформацією від постачальника природного газу (ПСО) на території ліцензійної діяльності - в даному випадку, ТОВ "Вінницягаз Збут")

Споживачеві надсилається письмове попередження. На оплату боргу дається 10 днів з дати отримання попередження. Якщо оплата не проводиться у вказаний термін - газопостачання припиняється. Більш детальну інформацію читайте у Правилах  постачання природного газу, затверджених Постановою НКРЕКП № 2496 від 30.09.2017 р. 

  • самовільне використання газу (під`єднання до системи газопостачання чи втручання в її роботу системи з метою відновлення газопостачання без узгодження з газовим господарством).

Постачання газу припиняється без попередження.

  • самовільне (без узгодження з газовим господарством) підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання.

Постачання газу припиняється без попередження.

  • зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття інвентарних заглушок тощо;
  • постачання газу припиняється без попередження та не відновлюється до погашення заборгованості за використаний природний газ.
  • подання споживачем письмової заяви про припинення газопостачання;

Можлива ситуація, що відповідно до законодавства газове господарство не зможе надавати послуги з газопостачання через відсутність у споживача лічильника газу. Це станеться, якщо споживач відмовився від встановлення лічильника газу безкоштовно та не встановив лічильник власним коштом у терміни, які зазначені у Законі України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16 червня 2011 року № 3533-VI. Детальніше про встановлення лічильника газу читайте тут.

 

Способи припинення газопостачання

Процедура відновлення газопостачання

Відключення за борги

Самовільне відновлення постачання газу

Самовільне приєднання до системи газопостачання

Підключення газового приладу (пристрою) без узгодження з газовим господарством

Маніпуляції із пломбами на запірних пристроях, засувками, інвентарними заглушками

Порушення Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації

Якщо Ви відключені за власною заявою

Строки відновлення газопостачання

Вартість робіт з відновлення газопостачання