Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Пресрелізи

27.06.2019 / 18:27

Вже чверть підприємств Вінниччини облаштували лічильники газу засобами дистанційної передачі даних

Майже 25 % непобутових споживачів газу Вінниччини облаштували комерційні вузли обліку засобами дистанційної передачі даних в автоматичному режимі.
Засоби дистанційної передачі даних Засоби дистанційної передачі даних

Решта суб’єктів господарювання все ще зволікають з виконанням вимоги державного регулятора.

З переходом на добове балансування ринку газу, що стартувало 1 березня поточного року, обладнання дистанційної передачі даних вкрай потрібне для забезпечення щоденного прогнозування обсягів споживання газу в регіоні. Після встановлення приладів інформація про обсяги спожитого газу передається щодня Оператору ГРМ в автоматичному режимі. Натомість значна частина підприємств, що не встановили обладнання, все ще продовжує передавати інформацію про споживання газу в ручному режимі.

 «Щоранку до 10 години фахівці «Вінницягаз» усіма можливими способами - телефоном, електронною поштою, СМС-повідомленнями чи Viber - намагаються отримати дані з 8,1 тис. вузлів обліку газу, що знаходяться в розпорядженні 4,8 тис. споживачів. Досить часто зв'язатися з представниками компаній проблематично. Це значно ускладнює процес занесення даних, зведення балансу газу та прогнозу споживання на наступну добу.» - пояснює комерційний директор «Вінницягаз» Володимир Антошко.

 На 1 червня вимога встановлення модемів дистанційної передачі залишається актуальною для близько 1,5 тис. підприємств та організацій Вінниччини. З них майже 350 уже встановили обладнання. Решта – зволікають. Більшою мірою підприємці уже отримали технічні завдання, однак встановлювати модеми не поспішають.

 Технічне завдання та консультації щодо встановлення засобів дистанційної передачі даних можна отримати в Центрах обслуговування клієнтів або в Контакт-центрі АТ «Вінницягаз». Вимоги до обладнання та зразки документів – у вільному доступі на сайті компанії.

 Листи-повідомлення з роз`ясненням процедури і відповідальності за невиконання норм закону неодноразово надсилалися компанією усім непобутовим споживачам.

Юридичні особи можуть придбати прилади дистанційної передачі даних у цілої низки постачальників на ринку.

 Вимога встановлення засобів дистанційної передачі даних для непобутових споживачів введена НКРЕКП з листопада 2015 року та мала бути виконана у строк до 1 травня поточного року. 17 травня 2019 року Державним регулятором скасована вимога встановлення засобів дистанційної передачі даних для споживачів з лічильниками G1.6-G6 (споживання менше 10 тис. м куб. на рік). Тим самим пом’якшені умови для 3,3 тис. підприємців регіону.

Довідка. Основною сферою діяльності АТ «Вінницягаз» є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %. Природний газ отримують 450 тис. сімей і майже 4,8 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  781 978, 504 тис. кубометрів природного газу на рік. АТ «Вінницягаз» входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2018 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.

 

Джерело:
 
Персональний кабінет