Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Пресрелізи

10.03.2020 / 12:17

Регулятор встановив мінімальну плату за доставку газу: для кого вона діятиме та якою буде на Вінниччині?

НКРЕКП затвердила мінімальний розмір плати за доставку газу. Рішення торкнеться нових споживачів, домогосподарств, які споживають газ менше дев’яти місяців, і які не користувались газом у попередній «газовий» рік. Розмір мінімального платежу для клієнтів «Вінницягаз» становитиме від 3,48 грн до 28 грн на місяць. Він діятиме з 1 січня 2020 року.
НКРЕКП затвердила мінімальний розмір плати за доставку газу НКРЕКП затвердила мінімальний розмір плати за доставку газу ФОТО: АТ "Вінницягаз"

06 березня Державний регулятор схвалив постанову, яка передбачає мінімальну плату за доставку газу для  наступних категорій споживачів:

  • нові споживачі та/або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менший, ніж дев'ять місяців;
  • домогосподарства, які тривалий час не користувались газом, в тому числі яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подали заяву на розірвання договору на розподіл.

Розмір мінімальної плати залежить від наявного газового обладнання. У першому півріччі 2020 року щомісячна плата за розподіл газу для таких споживачів, що є клієнтами АТ «Вінницягаз», складе:

 

Домогосподарство з газовою плитою

 

3,47 грн. (39 куб. м*1,068/12)

Домогосподарство з плитою та газовою колонкою

 

 11,21 грн. (126 куб. м*1,068/12)

Домогосподарство з автономним опаленням

 

27,95 грн. (314 куб. м*1,068/12)

 

«Оновлені рахунки споживачі отримають в квітні місяці. Тим, хто вже сплатив за квитанціями в січні та лютому, буде здійснено перерахунок. Кошти залишаться на особових рахунках споживачів. Для цього не потрібно писати окремих заяв та звертатись до контакт-центру.» - пояснює директор комерційний «Вінницягаз» Володимир Антошко.

Для розрахунку мінімальної плати за доставку газу для домогосподарств НКРЕКП використала діючі норми споживання газу. Вони розраховані на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 № 143 «Питання споживання природного газу».

Розмір мінімальної плати для домогосподарств, які використовують газ комплексно, розрахована з середньомісячного обсягу споживання у міжопалювальний період. Раніше для цієї категорії споживачів вартість плати за доставку газу розраховувалась на квадратуру помешкання або будинку.

 

Довідка. Основною сферою діяльності АТ «Вінницягаз» є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %. Природний газ отримують майже 453 тис. сімей і 4,3 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  637 088,93 тис. кубометрів природного газу на рік. АТ «Вінницягаз» входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2019 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 92 мільйони гривень.

Джерело:
 
Персональний кабінет