Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Прес-релізи

24.09.2018 / 10:10

ПАТ «Вінницягаз» з початку року встановлено більше 1800 індивідуальних лічильників

ПАТ «Вінницягаз» в поточному році встановило 1801 індивідуальний газовий лічильник на загальну суму 3,1 млн. грн. До кінця року компанія планує встановити ще близько тисячі приладів обліку газу побутовим споживачам.
ПАТ "Вінницягаз" з початку року встановлено понад 1800 індивідуальних газових лічильників ПАТ "Вінницягаз" з початку року встановлено понад 1800 індивідуальних газових лічильників

В 2017 році було встановлено 1 623 побутових лічильники. В цьому році прилади обліку встановлюються за рахунок інвестпрограми минулого року. План розвитку підприємства на 2018 рік наразі знаходиться на розгляді державного регулятора.

Впродовж останніх років є численні випадки відмови від встановлення побутових лічильників газу. Це пояснюється небажанням споживачів сплачувати за фактично спожитий енергоресурс та економно його використовувати. Споживачі, які відмовились від встановлення лічильників газу, за рахунок Оператора ГРМ, переведені на граничні норми, відповідно до чинного в Україні законодавства.

«Для побутових споживачів законом передбачена можливість самостійного забезпечення встановлення індивідуальних лічильників з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу. Однак, порядок і розміри такої компенсації законодавством не встановлені, а тому не можуть бути застосовані на практиці», - роз’яснює головний інженер ПАТ «Вінницягаз» Михайло Дзіміна.

Згідно Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» встановлення індивідуальних лічильників для споживачів, які використовують газ для приготування їжі, має бути завершене до 1 січня 2021 року. Однак НКРЕКП досі не переглянула діючий тариф Вінницягаз, і не передбачила коштів на 100%-е забезпечення лічильниками побутових споживачів.

Джерело:
 
Персональний кабінет