Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Фотогалерея

05.10.2018 / 11:19

Інформаційна платформа «Укртрансгазу» досі не готова до роботи

Інформаційна платформа Оператора ГТС досі не сертифікована за європейськими стандартами. Відсутній експертний висновок Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України щодо її криптографічного захисту. Наразі за внесення та розміщення даних ніхто не несе відповідальності.

Ще на початку грудня минулого року ПАТ «Вінницягаз» передана «Укртрансгазу» електронна база ЕІС-кодів для забезпечення електронної взаємодії та документообігу в умовах добового балансування. Однак, інформаційна платформа оператора ГТС досі не може забезпечити нормальну роботу ринку газу. Передані дані не відображаються належним чином.

 «З самого початку усі дані подавалися нами «Укртрансгазу» за електронним цифровим підписом. Тим не менше, мало місце стороннє втручання та передана інформація була змінена. ПАТ «Вінницягаз» вимагає від Оператора ГТС впровадження використання електронного цифрового підпису під час обміну інформацією в електронному вигляді, аби звести до мінімуму можливість зміни (фальсифікації) даних», - відмічає технічний директор ПАТ «Вінницягаз» Володимир Білаш.

 Незважаючи на те, що компанією «Вінницягаз» вчасно та в повному обсязі була надана достовірна інформація щодо ЕІС-кодів споживачів ще у грудні 2017 року, та надалі регулярно оновлювалася, на сьогодні на інформаційній платформі Оператора ГТС відображено недостовірні дані про споживачів.

 Так, зокрема, не співпадає кількість споживачів газу, взагалі відсутні деякі категорії споживачів, змінена та некоректно відображена класифікація захищеності споживачів, відображаються споживачі, які підключені до мереж інших операторів ГРМ тощо. Для прикладу, 1400 споживачів взагалі не відображені та не можливо проаналізувати, до яких категорій вони були віднесені. 

 З невідомих причин заблокована електронна пошта «lio@utg.ua», що зазначена на офіційному сайті «Укртрансгазу» для обміну даними між користувачами платформи.

 Платформа функціонально недосконала. Наявні ряд помилок, зокрема, у назвах полів. Відсутній журнал подій, а тому немає можливості відстеження дій, які проводились користувачами (хто, коли і яку інформацію вносив, корегував тощо). Відсутня  технічна можливість перевірки Оператором ГРМ бази ЕІС-кодів, імпорт/експорт даних, наскрізне фільтрування, захист від дублювання тощо.  

 ПАТ «Вінницягаз» уже має досвід  впровадження добового балансування ринку природного газу на рівні операторів ГРМ. Для того, щоб працювати з цим програмним забезпеченням у штатному режимі, потрібен тестовий період. Згідно Кодексу ГТС він має тривати три місяці. Однак, «Укртрансгазом» досі не визначені  терміни проведення навчання та тестування наповнення й функціоналу інформаційної платформи.

 «Вінницягаз» неодноразово звертався до АТ «Укртрансгаз» з проханнями усунути недоліки в роботі інформаційної платформи. Сподіваємось, що Оператор ГТС нарешті внесе необхідні корективи та забезпечить належне функціонування інформаційної платформи відповідно до вимог чинного законодавства.

Джерело: