Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Діяльність компанії

01.08.2018 / 14:10

За перше півріччя «Вінницягаз» отримала збиток більше 70 млн. грн.

За шість місяців 2018 року ПАТ «Вінницягаз» отримало збиток в розмірі 74 млн грн. Минулий рік компанія також завершила зі збитком 48 млн грн.
Тарифи на природний газ повинні бути економічно обґрунтованими і незбитковими Тарифи на природний газ повинні бути економічно обґрунтованими і незбитковими

Розподіл природного газу вже декілька років поспіль є збитковим. Тариф, який встановлює НКРЕКП, не покриває економічно обгрунтованих витрат підприємства.

Найбільший дисбаланс утворюється за рахунок різниці між фактичною вартістю технологічного газу та його ціною, передбаченою в тарифі.

 «Тарифом, встановленим НКРЕКП, для ПАТ «Вінницягаз» в 2018 році передбачено, що вартість природного газу на технологічні потреби складе 286 млн грн.», - говорить фінансовий директор ПАТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський. - Але у фактичних цінах цей об’єм газу вартує майже в два рази більше».

 ПАТ «Вінницягаз» направляє на закупівлю газу для технологічних потреб близько 60% тарифної виручки підприємства. Тому збитки компанії в 2018 році тільки збільшаться.

 Компанія також відчуває дефіцит тарифних коштів і в інших операційних питаннях: забезпеченні матеріалами для експлуатації розподільчих мереж, встановленні конкурентної заробітної плати, оплаті послуг по безкоштовній повірці та ремонту лічильників. Тарифний дефіцит по цим статтям витрат Вінницягаз оцінює у 50 млн. грн. на рік.

 Наслідками такої тарифної політики є борги перед постачальниками технологічного газу, проблеми із виконанням експлуатаційних завдань, передбачених нормативними документами, відтік кваліфікованих кадрів. Дисбаланси минулих періодів можуть бути усунуті виключно за рахунок компенсацій у майбутніх періодах, а це більше 200 млн. грн.

 14 червня 2018 р. НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ «Вінницягаз» двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

Джерело: