Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Діяльність компанії

09.07.2018 / 13:20

ПАТ «Вінницягаз» бракує 23 млн. грн. для забезпечення роботи АДС

Аварійно-диспетчерська служба ПАТ «Вінницягаз» є одним із ключових структурних підрозділів підприємства. Але цього року недофінансування роботи цієї служби складе близько 19 млн. грн.
Аварійно-диспетчерська служба ПАТ "Вінницягаз" Аварійно-диспетчерська служба ПАТ "Вінницягаз"

Аварійно-диспетчерська служба (АДС) ПАТ «Вінницягаз» за перших 6 місяців поточного року виїжджала за викликами споживачів природного газу Вінниччини майже 8 тисяч разів. Це в середньому 45 аварійних заявок на добу. З них біля 85 % пов’язані з витоками газу. Решта - з механічними пошкодженнями та несправністю газових приладів і обладнання.

Щорічно для забезпечення роботи 23-х відділень АДС ПАТ «Вінницягаз» потребує щонайменше 50 млн.грн. Так за 6 місяців 2018 року фактичні операційні витрати на фінансування експлуатаційних служб склали 23,2 млн., а надходженя від тарифу тільки 13,7 млн. грн. Тому коштів, закладених на дані цілі в діючому тарифі, критично не вистачає.

Лише витрати на паливо-мастильні матеріали для потреб аварійно-диспетчерської служби на рік складають близько  5 млн. грн. Це  44% від загальної річної суми витрат на ПММ по підприємству. Аварійно-диспетчерську службу необхідно також вчасно забезпечувати спеціальним обладнанням, усіма необхідними матеріалами та спецодягом.

«В роботі АДС, яка постійно пов’язана з небезпекою та ризиком, важливими є професіоналізм та досвід персоналу. На сьогодні, нажаль, через низький рівень заробітної плати, нам все важче втримати спеціалістів. Ця важлива складова та інші витрати підприємства неодмінно мають бути враховані при затвердженні регулятором тарифу на розподіл природного газу», - говорить голова правління ПАТ «Вінницягаз» Олександр Кривак.

Згідно даних Державної служби статистики України середня місячна заробітна плата працівника, зайнятого у промисловості України, в травні 2018 р. склала 9 387 грн., тоді як на підприємстві - всього лише 6 640  грн. Звичайно це є негативним фактором, який сприяє високому показнику плинності кадрів та відтоку спеціалістів у даній сфері.

У 2017-2018 рр. ПАТ «Вінницягаз» неодноразово надавало до НКРЕКП розрахунки економічно обґрунтованих тарифів, з урахуванням фактичних витрат компанії на надання послуг розподілу газу, проте вони так і не були затверджені регулятором. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

Джерело: