Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

11.09.2020 / 13:13

Заборгованість споживачів перед АТ «Вінницягаз» сягнула 54 млн. грн.

На 1 вересня поточного року заборгованість споживачів газу Вінниччини за послуги з розподілу газу перед АТ "Вінницягаз" становить 54 млн. грн. Такі неплатежі удвічі перевищують борг компанії перед Оператором ГТС за надані послуги балансування, що наразі зменшений до 24 млн. грн.
Комерційний вузол обліку АТ "Вінницягаз" Комерційний вузол обліку АТ "Вінницягаз"

Серед найбільших боржників "Вінницягазу" за надані послуги розподілу газу -  підприємства ТКЕ Вінницької області, які заборгували 18 млн грн. Також за отримані послуги боргують побутові споживачі, неплатежі котрих становлять 31 млн. грн.

В цьому році на зростання боргів та погіршення розрахунків споживачів вплинув мораторій на застосування штрафних санкцій до боржників, введений урядом через пандемію коронавірусу.

«Наявна тенденція – значне, двократне перевищення боргів споживачів над нашою заборгованістю перед Оператором ГТС. Вона сформована в першій половині року – коли через карантин розрахунки споживачів за послуги доставки газу значно погіршилися.  Деякі споживачі помилково прийняли це як сигнал взагалі не платити за комунальні послуги. Хоча насправді мова йде лише про тимчасовий мораторій на нарахування пені», - зауважив фінансовий директор АТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

За місяць до початку опалювального періоду "Вінницягаз" закликає клієнтів дотримуватися дисципліни розрахунків, не накопичувати боргів та вчасно розрахуватись за надані послуги. Адже це напряму впливає на безпеку та надійність газопостачання та розрахунки з Оператором ГТС.

Джерело: