Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

28.09.2017 / 16:42

«Вінницягаз» розпочало відновлення газопостачання у населених пунктах, які постраждали внаслідок пожежі на військовому складі поблизу Калинівки

15 тисяч споживачів природного газу у 16-ти населених пунктах Калинівського та Вінницького районів залишилися без газу внаслідок пожежі на складі боєприпасів, яка сталася в ніч з 26 на 27 вересня цього року. Вже за добу, 28 вересня, після того, як пожежу було локалізовано, ПАТ «Вінницягаз» приступило до обстеження газопроводів на предмет пошкодження та поступового відновлення газопостачання. Фахівці відповідних служб компанії працюють цілодобово, а мешканці п’яти сіл будуть з газом вже до кінця дня
Голова правління "Вінницягаз" Олександр Кривак щодня виїздить до Калинівки для контролю за ситуацією Голова правління "Вінницягаз" Олександр Кривак щодня виїздить до Калинівки для контролю за ситуацією ФОТО: ПАТ "Вінницягаз"

З 10 ранку сьогодні, 28 вересня, працівники служби експлуатації газових мереж та аварійно-диспетчерської служби 104 «Вінницягаз» розпочали поступове відновлення газопостачання у найменш пошкоджених  пожежою на військовому складі населених пунктах. Оперативність газовиків та факт відсутності значних пошкоджень газопроводів у селах Іванів, Гущівці, Кам’яногірка, Сосонка та Славне дозволить мешканцям даних населених пунктів користуватися газом вже 28 вересня. Що ж стосується, власне, Калинівки, то в компанії докладають максимальних зусиль, аби бодай частина калинівчан отримала газ до своїх осель завтра, 29 вересня, а до понеділка, 2 жовтня, газопостачання планується повністю відновити для Калинівки, Павлівки та Калинівки Другої.

«Наразі наші фахівці обстежують газопроводи та здійснюють дворові обходи у селах, де вже відбулося розмінування. Приміром, сьогодні ми побували у Павлівці, яка чи не найсильніше постраждала під час пожежі – понищено 90% житлового фонду села, продовжують працювати сапери. У багатьох павлівчан ударною хвилею знесло і розтрощило лічильники, і ми заспокоїли людей, що «Вінницягаз» обов’язково безкоштовно встановить їм нові. Що ж стосується газопроводів, газорозподільних пунктів та шкафних установок, то, на щастя, катастрофічні пошкодження на даних об’єктах відсутні», - розповів Голова правління ПАТ «Вінницягаз» Олександр Кривак.

Голова правління ПАТ «Вінницягаз» Олександр Кривак разом із головним інженером компанії Михайлом Дзіміною та начальником Калинівського відділення «Вінницягаз» Олегом Гилюком також були безпосередніми свідками пожежі, прибувши до епіцентру подій ще вночі, 26 вересня, і залишаючись в Калинівці впродовж всієї ночі для контролю за вчасним та безпечним припиненням газопостачання.  Сьогодні керівництво компанії щодня виїжджає до епіцентру нещодавніх подій, аби оцінити завдані збитки та скоординувати подальшу діяльність по якомога швидшому відновленню газопостачання для мешканців постраждалих населених пунктів. Також за ініціативи керівництва компанії евакуйованим до Вінницької районної лікарні мешканцям ще вчора, 27 вересня, була надана посильна матеріальна допомога - продукти харчування, засоби гыгыэни, а працівникам Калинівського відділення ПАТ «Вінницягаз», які залишилися у Калинівці, передали продукти харчування, адже у місті й досі не працюють більшість магазинів.

Незважаючи на оптимістичні прогнози щодо термінів відновлення газопостачання у постраждалих населених пунктах, у компанії нагадують, в першу чергу, про безпеку споживачів, просять людей, які вже повернулися до своїх домівок, перевірити, чи закриті запірні крани, дочекатися газовиків, які до того, як відновити газопостачання, повинні ретельно перевірити газопроводи на щільність та герметичність, адже невідомо, скільки витоків газу можуть бути виявлені, власне, у процесі підключення. В будь-якому випадку, лише тверда впевненість газовиків у безпеці людей стане головним чинником у вирішенні питання відновлення газопостачання:

«28 вересня, о 14.00 наші фахівці розпочали роботи по поступовому підключенню газорозподільної станції «Дружба». Паралельно відбувається обхід приватних секторів, перевіряється стан газопроводів та газових приладів у оселях споживачів, і, якщо все спокійно і люди є вдома, відновлюємо газопостачання. Таким чином лише за добу сьогодні, 28 вересня, нам вдалося підключити села Іванів, Гущинці, Кам’яногірка, Сосонка, Славне, а це біля 3000 споживачів», - розповів головний інженер компанії Михайло Дзіміна.

Нагадаємо, що відновлення газопостачання у Калинівці, яка стала епіцентром подій, планується з завтрашнього дня, 29 вересня. Наразі газовики обстежують газопроводи у місті, інформують населення про необхідність перевірити, чи вимкнені газові прилади, закриті запірні крани і бути вдома під час відновлення газопостачання.  

 

Графік відновлення газопостачання у населених пунктах Калинівського та Вінницького районів після пожежі на військовому складі боєприпасів

Район

Населений пункт

Кількість споживачів

Дата відновлення газопостачання

Калинівський

Калинівка, Павлівка, Калинівка Друга

9208

29.09 – 02.10

Калинівський

Сальник, Рівненне, Лісова Лисіївка, Прилуцьке

1287

29.09.

Калинівський

Гущівці, Іванів, Кам’яногірка

2114

28.09

Калинівський

Мізяків, Мізяківська Слобідка, Павленки

330

30.09

Вінницький

Мізяківські Хутори

530

29.09

Вінницький

Сосонка, Славне, Дорожне, Лаврівка, Медвідка

1560

28.09-29.09

 

 

 

 

 

Джерело: