Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

28.09.2018 / 10:51

В «Вінницягаз» пройшла прес-конференція про численні звільнення працівників та необгрунтований тариф на розподіл газу

27 вересня в ПАТ «Вінницягаз» відбулася прес-конференція про плинність кадрів компанії через низькі зарплати. Обговорили основну причину проблеми – недостатність тарифу на надання послуг з розподілу природного газу у складі ціни на газ.
В ПАТ "Вінницягаз" відбулась прес-конференція про численні звільнення працівників та необгрунтований тариф на розподіл газу В ПАТ "Вінницягаз" відбулась прес-конференція про численні звільнення працівників та необгрунтований тариф на розподіл газу ФОТО: ПАТ "Вінницягаз"

Про всю складність ситуації, причини та наслідки, а також шляхи виходу з неї журналістів інформували голова Об’єднаної профспілкової організації ПАТ «Вінницягаз» Алла Гнатюк, начальник управління з персоналу Валерій Кулійчук та фінансовий директор компанії Сергій Кібітлевський.

Лише з початку цього року з компанії звільнилися майже 300 співробітників, що становить 14,2 % персоналу. Головним чином це висококваліфіковані кадри слюсарів, зварювальників, монтажників, працівників аварійно-диспетчерської служби, без яких газова галузь не може функціонувати. Натомість приходять працівники нижчої кваліфікації. Для підготовки нових спеціалістів потрібен час. Проблема загострюється з наближенням опалювального сезону. 
Сьогодні працівники ПАТ «Вінницягаз» отримують в середньому 6 630 грн. Така заробітна плата є неконкурентною. Середньомісячна зарплата в промисловості по регіону становить 8524 грн., в галузі енергетики - 9146 грн. 
Голова Об’єднаної профспілкової організації підприємства Алла Гнатюк зазначила: «Ми вкотре звертаємося до НКЕРКП та Уряду з вимогою врахування в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня, середнього по промисловості. У випадку ігнорування вимог профспілок, працівники галузі вимушені будуть почати акції протесту». 
Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2016 року. 
Крім заробітної плати, основними статтями витрат підприємства є придбання природного газу для технологічних потреб, закупівля сировини та комплектуючих, паливно-мастильних матеріалів, вартість яких останніми роками зросла в рази. При цьому обсяг робіт щодо обслуговування газорозподільних мереж з кожним роком зростає, адже більшість з них експлуатуються більш, як 40 років. При незмінності тарифу на розподіл природного газу компанія несе мільйонні збитки.
З діючої ціни природного газу для населення в розмірі 6,96 грн./м куб. «Вінницягаз» на сьогодні отримує лише 69 копійок. Решта складові: 0,12 грн. отримує постачальник газу зі спецобов’язками, 0,05 грн. становить тариф на транспортування газу магістральними газопроводами, 1,16 грн. – податки до державного бюджету, 4,94 грн., тобто 71 % тарифу, отримує НАК «Нафтогаз» України.
Ситуацію можна вирішити, перерозподіливши складові в межах чинної ціни на газ. Відповідне рішення має прийняти НКРЕКП. 
«Без зміни тарифу компанія не може забезпечити належний рівень оплати праці та обслуговування газорозподільних мереж регіону. Без збільшення фінансування галузі може настати ситуація, коли газопровід нікому буде обслуговувати. Та й не буде що обслуговувати, якщо не забезпечити належне інвестування мереж», - наголосив фінансовий директор компанії Сергій Кібітлевський.
Звернення газорозподільних підприємств до НКРЕКП та Кабінету Міністрів України щодо встановлення економічно обгрунтованого тарифу на розподіл у структурі ціни на газ наразі залишаються без належного реагування. 
Державним регулятором прийнята Тимчасова методика визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, однак вона не набула чинності, оскільки не була оприлюднена у встановленому порядку. 
На прес-конференції, що відбулася 19 вересня цього року, Глава НКРЕКП Оксана Кривенко визнала необгрунтовано заниженими тарифи операторів ГРМ. За її оцінкою рівень зарплат і витрати на технологічний газ, закладені держрегулятором в діючих тарифах для операторів ГРМ, є в два рази нижчими від необхідних. 
Однак, Державний регулятор має вжити конкретні дії для вирішення проблеми у найкоротші строки, щоб зняти напругу, забезпечити збереження галузі загалом та належний початок опалювального сезону зокрема.

Джерело: