Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

20.02.2019 / 18:12

У «Вінницягаз» розповіли журналістам про ситуацію з газовими лічильниками

Сьогодні, 20 лютого, у «Вінницягаз» пройшла прес-конференція, присвячена питанню газових лічильників. Якою є ситуація в регіоні та від чого залежать встановлення, повірка, ремонт та заміна приладів обліку журналістам розповіли фінансовий директор компанії Сергій Кібітлевський і директор комерційний Володимир Антошко.
У «Вінницягаз» розповіли журналістам про ситуацію з газовими лічильниками У «Вінницягаз» розповіли журналістам про ситуацію з газовими лічильниками ФОТО: ПАТ "Вінницягаз"

Майже 98 % споживачів газу Вінниччини забезпечені індивідуальними газовими лічильниками. Згідно вимог чинного законодавства прилади обліку природного газу мають бути встановлені усім категоріям споживачів до 1 січня 2021 року. ПАТ «Вінницягаз» у  строк вкладається.

 Близько 46,2 тис. лічильників щороку підлягають повірці. Витрати компанії на дані цілі становлять понад 1,7 млн грн. в рік. 

 За результатами повірки у 2018 році 42 % приладів обліку, а це майже 20 тисяч лічильників, вибракувані. Половина з них підлягають заміні через непридатність до використання. Для цього потрібно майже 9 млн грн. Ще стільки ж лічильників потребують ремонту, що обійдеться компанії більш як у 4 млн грн.

 «Коштів, закладених у тарифі на розподіл природного газу, категорично не вистачає на дані цілі. Згідно діючого тарифу, що не переглядався з 2016 року, витрати «Вінницягаз» на повірку та ремонт лічильників покриваються лише на 35,9 %. Дефіцит річної тарифної виручки становить 3,7 млн грн.» - пояснює фінансовий директор ПАТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

 У 2018 році були відремонтовані заводами-виробниками за кошти ПАТ «Вінницягаз» близько 3 тис. лічильників на суму майже 1,5 млн грн. Через недостатність тарифних коштів газорозподільна компанія не в змозі забезпечити безкоштовну заміну та ремонт всіх приладів обліку, які не пройшли повірку.

 Згідно плану розвитку підприємства на 2019 рік виділено 5,7 млн грн. інвестицій для заміни 3,5 тис. непридатних лічильників газу, що становить третину від потреби. Ситуацію можна виправити лише за рахунок збільшення тарифу на розподіл природного газу.

Джерело: