Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

09.03.2018 / 16:19

Тепловики Вінниччини накопичили багатомільйонні борги

На 1 березня поточного року сумарний борг п'яти теплогенеруючих підприємств Вінниччини за розподіл газу досяг 28 млн. грн. Найбільшими боржниками є КП ВРМ «Вінницяміськтеплоенерго» та ДП «Теплокомуненерго Маяк».
З початку року вінницькі тепловики боргують ПАТ "Вінницягаз" 28 мільйонів гривень З початку року вінницькі тепловики боргують ПАТ "Вінницягаз" 28 мільйонів гривень ФОТО: ПАТ "Вінницягаз"

 Підприємства, що виробляють тепло для потреб населення, є найбільшими боржниками ПАТ «Вінницягаз». Борг за розподіл газу КП ВРМ «Вінницяміськтеплоенерго» складає майже 16,5 млн. грн., ДП «Теплокомуненерго Маяк» ПрАТ Вінницький завод «Маяк» - перевищив 10 млн. грн. КП «Вінницяоблтеплоенерго» та КП «Теплоенергетик» м. Могилів Подільський  - боргують приблизно по півмільйона гривень.

Всі ці підприємства систематично накопичують борги за розподіл природного газу. ПАТ «Вінницягаз» часто домагається сплати богів через суд. Зараз в суді розглядається позов до ДП «Теплокомуненерго Маяк». Готується позов про стягнення заборгованості до «Вінницяміськтеплоенерго».

«Віннницягаз» щомісяця звітує перед оператором газотранспортної системи «Укртрансгаз» про обсяги розподіленого споживачам газу. Якщо виробник тепла відбирає газ з системи без номінації, то цей обсяг вважається несанкціоновано спожитим. В такому випадку «Укртрансгаз» застосовує санкції вже до «Вінницягазу».

Аби не допустити факту несанкціонованого відбору газу у разі відсутності підтверджених лімітів палива, ПАТ "Вінницягаз", згідно Кодексу газорозподільних мереж, буде змушене припинити розподіл природного газу підприємствам ТКЕ, що призведе до ще більшої соціальної напруги.

ПАТ "Вінницягаз" діє виключно в рамках чинного законодавства, слідкуючи за тим, аби не допустити несанкціонованого відбору природного газу, а вирішення ситуації із можливим припиненням газопостачання та усунення загрози залишити вінничан без тепла та гарячої води залежить виключно від підприємств ТКЕ.

 

Джерело: