Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

03.10.2018 / 16:41

Представники профспілки "Вінницягаз" взяли участь в акції протесту

Сьогодні, 2 жовтня, профспілка та працівники ПАТ «Вінницягаз» взяли участь у акції протесту, що проводилась у Києві під стінами Національної комісії регулювання енергетики та комунальних послуг Радою профспілок працівників газових господарств України. Учасниками акції стали 35 газорозподільних компаній України.

Мітингувальники вимагають підвищення заробітної плати, через низький рівень якої з газорозподільних підприємств масово звільняються кваліфіковані кадри. 
Сьогодні працівники ПАТ «Вінницягаз» отримують в середньому 6 630 грн. Така заробітна плата є неконкурентною. Середньомісячна зарплата в промисловості по регіону на 30 % вища, в галузі енергетики на всі 40 %. Як наслідок, - газорозподільні мережі скоро нікому буде обслуговувати. 
Причина - недостатність тарифу на надання послуг з розподілу природного газу у складі ціни на газ. З діючої ціни природного газу для населення в розмірі 6,96 грн./м куб. «Вінницягаз» на сьогодні отримує лише 69 копійок. Газовики вимагають здійснити перерозподіл складових в межах чинної ціни на газ. Відповідне рішення має прийняти НКРЕКП.
Галузь катастрофічно потребує збільшення фінансування. Крім заробітної плати, за рахунок тарифу на розподіл природного газу Оператори ГРМ проводять обслуговування мереж, ліквідацію аварійних ситуацій, придбання сировини та матеріалів, обладнання та комплектуючих. Від усього цього залежить безпека постачання газу в кожну оселю. Востаннє тариф переглядали у 2015 р. 
Державним регулятором прийнята Тимчасова методика визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, однак вона не набула чинності, оскільки не була оприлюднена у встановленому порядку. 
Голова НКРЕКП Оксана Кривенко, яка вийшла на вимогу протестуючих, запевнила, що Комісія розуміє проблеми працівників газорозподільних підприємств та врахує вимоги профспілок.
Голова Ради профспілки працівників газових господарств України Сергій Копанічук заявив: "Якщо нас не почують, ми почнемо всеукраїнські безстрокові акції протесту".
Державний регулятор має вжити конкретні дії для вирішення проблеми у найкоротші строки, щоб зняти напругу, забезпечити збереження галузі в цілому та належний початок опалювального сезону.

Джерело: