Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

03.07.2019 / 08:35

Працівники «Вінницягаз» відстоюють свої права під стінами НКРЕКП

2 липня близько тисячі працівників газорозподільних підприємств з різних регіонів України на чолі з Профспілками прибули під стіни НКРЕКП на Всеукраїнський страйк.

Вони вимагали встановити зарплати в газорозподілі на рівні середньої по промисловості в Україні та прийняти економічно обґрунтований тариф на розподіл природного газу. Разом з усіма відстоювали свої права й працівники АТ «Вінницягаз».

Чергова акція протесту спричинена невиконанням обіцянки голови НКРЕКП про перегляд тарифу на розподіл газу до кінця червня. У цьому Оксана Кривенко запевнила представників профспілок під час останньої зустрічі на початку червня. Попри обіцянки питання Регулятором так і не було внесене до порядку денного.

Діючий тариф на розподіл природного газу не переглядався вже майже три роки та не відповідає економічним реаліям. Це спричиняє дефіцит фінансування по всіх складових тарифу - від оплати праці, закупівлі газу для ВТВ до виконання затверджених Регулятором інвестиційних програм.

З 2015 року зарплата працівників газорозподільних компаній залишається замороженою та в середньому сягає менше 5 тис. грн. Це вдвічі менше, аніж в інших секторах енергетики. Через це  газорозподільна галузь переживає катастрофічний відтік кадрів.

Крім того, газівники непокояться про стан газорозподільних мереж. Без належного фінансування неможливо забезпечити безпечне та безаварійне постачання газу.

«У «Вінницягаз» ситуація аналогічна до інших газорозподільних компаній. Працівники страйкують, вимагають гідної оплати праці. З початку поточного року з АТ «Вінницягаз» звільнилися майже 200 фахівців. Люди вимушені звільнятися у пошуках більшого заробітку. Нам шкода втрачати кваліфікованих спеціалістів, однак без перегляду тарифу ми не можемо забезпечити підняття зарплати.» - озвучила під час мітингу голова ОПО АТ «Вінницягаз» Алла Гнатюк. 

Обурені газівники мітингували 2 липня біля будівлі НКРЕКП майже 5 годин поспіль. Нажаль, представники Державного регулятора та і не вийшли до мітингуючих. Після кількагодинних консультацій представники НКРЕКП погодилися на зустріч з ініціативною групою страйкарів. Сторону Регулятора представили члени комісії Олена Антонова та Дмитро Коваленко, а також директор департаменту природного газу НКРЕКП Тетяна Рябуха.

За результатами переговорів газівники знову отримали чергові обіцянки. НКРЕКП запевнила, що впродовж 1-1,5 місяця тариф на розподіл газу переглянуть в частині заробітної плати персоналу. В решті складових тарифу все покищо залишається без змін.

Газорозподільні компанії сподіваються, що цього разу надані Державним регулятором обіцянки будуть виконані хоча б заради збереження трудових колективів.

Джерело: