Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

05.06.2018 / 08:05

ПАТ «Вінницягаз» проведено тестування платформи добового балансування «Укртрансгазу»

Впродовж останніх тижнів диспетчери ПАТ «Вінницягаз» проводили тестування інформаційної платформи, представленої ПрАТ «Укртрансгаз». Вони направили оператору ГТС пропозиції, які дозволять налаштувати повноцінний обмін даними між оператором ГТС і оператором ГРМ, зокрема щодо розширення доступів на TSO-IP Platform.
Мережі ГРС Мережі ГРС

 Спеціалісти ПАТ «Вінницягаз» звертають увагу, що зараз частина інформації недоступна для перегляду диспетчерами операторів ГРМ. Не в повному обсязі відображаються перетоки газу між компаніями, перелік точок передачі. Обмежені доступи диспетчерів звужують оперативну картину споживання газу і не дозволяють провести повноцінне тестування та підготовку до добового балансування.

 «На даний час нами подаються щоденно на інформаційну платформу ПрАТ «Укртрансгаз» 68 показників. Частина цих даних вноситься нами, але не відображається в системі. Сподіваємось, Оператор ГТС прислухається до наших пропозицій і до 1 серпня платформа запрацює наповну», - говорить технічний директор ПАТ «Вінницягаз» Володимир Білаш.

 В ПАТ «Вінницягаз» вважають, що вирішення цих та низки технічних питань дасть можливість встановити повноцінний обмін інформацією між оператором ГТС і оператором ГРМ. Це зробить можливим запуск повноцінного функціонування платформи з 1 серпня 2018 року.

 Впровадження добового балансування ринку передбачене Кодексом газорозподільних систем і заплановане на 1 серпня 2018 року. Завдяки щоденному балансуванню споживачі зможуть закривати свій баланс кожного дня, а не очікувати завершення місяця, як це відбувається зараз. Це спростить обмін інформацією учасників ринку і забезпечить точний облік заявленого і реально відібраного газу.

 

Довідка. Основною сферою діяльності ПАТ «Вінницягаз» є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінничини становить 54 %. Природний газ отримують 448 451 сім'я і майже 6074 підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  870 007, 892 тис. кубометрів природного газу на рік. ПАТ «Вінницягаз» входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2017 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.

Джерело: