Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

09.01.2019 / 09:12

Якість газу на Вінниччині відповідає вимогам державного стандарту

Якість природного газу, що отримують споживачі Вінницької області, повністю відповідає вимогам державного стандарту України. Згідно результатів відбору якості блакитного палива середня теплота згоряння коливається в межах 8159-8230 ккал/м куб.
Якість природного газу на Київщині одночасно перевірили в трьох лабораторіях Якість природного газу на Київщині одночасно перевірили в трьох лабораторіях

Чинними стандартами встановлено, що теплота згоряння повинна бути не нижчою за 7600 ккал/м куб. Чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити.

Компанія постійно слідкує за якістю газу в мережах та щомісяця оприлюднює інформацію про фізико-хімічні параметри природного газу за маршрутами його транспортування на офіційному сайті компанії. Дослідження проводяться лабораторіями газотранспортних і газодобувних підприємств, від яких природний газ надходить в газорозподільні мережі регіону.

Іноді споживачі висловлюють свої припущення відносно наявності у газі різних домішок (азоту, повітря тощо).  Однак, такі побоювання є безпідставними. Так, для прикладу, додавання до природного газу азоту економічно не доцільно, адже азот значно дорожчий від природного газу. В свою чергу суміш повітря та природного газу є вибухонебезпечною, а тому повітря тим більше не може додаватися до блакитного палива.  Компанія постійно контролює вміст кисню в природному газі, адже від цього залежить безпека газопостачання.

Споживачі, що сумніваються у якості блакитного палива, яке вони споживають, можуть самостійно замовити проведення додаткового аналізу газу, в тому числі у незалежній лабораторії. Відповідно до Кодексу ГРМ, якщо за результатами перевірки показники відповідатимуть нормам, оплачувати проведення аналізу буде споживач, якщо ні - постачальник газу.

Джерело: