Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

08.11.2018 / 12:31

Без номінацій не буде газу, не буде й тепла

7 листопада в ПАТ «Вінницягаз» відбулася прес-конференція для місцевих ЗМІ на тему обов’язкової наявності номінацій у виробників теплової енергії регіону, як умови для отримання природного газу. Захід проведений під головуванням технічного директора ПАТ «Вінницягаз» Володимира Білаша, із залученням представників Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, теплопостачальних організацій регіону.
Прес-конференція в ПАТ "Вінницягаз" щодо обов’язкової наявності номінацій у виробників теплової енергії, як умови отримання природного газу Прес-конференція в ПАТ "Вінницягаз" щодо обов’язкової наявності номінацій у виробників теплової енергії, як умови отримання природного газу ФОТО: ПАТ "Вінницягаз"

«Вінницягаз» вкотре наголошено, що на період з 01 листопада 2018 р. по 01 травня 2020 р. єдиним постачальником природного газу для підприємств ТКЕ згідно постанови Кабінету Міністрів України № 867 від 19 жовтня 2018 р. виступає НАК «Нафтогаз України».

 Саме «Нафтогаз» має визначати – кому з тепловиків подавати газ, а кому ні.

Володимир Білаш відмітив: «Тим виробникам теплової енергії, які не матимуть лімітів, ПАТ «Вінницягаз» не зможе розподіляти енергоресурс, оскільки згідно чинного законодавства це розглядається як несанкціонований відбір газу.

За вказівкою НАК «Нафтогаз України» ми будемо вимушені припинити подачу газу споживачам, які не матимуть номінацій, незалежно від пори року та температури за вікном».

Відновлення постачання газу буде можливе лише після вирішення з НАК «Нафтогаз України» питання погашення боргів та виділення таким споживачам номінацій.

Якщо  «Нафтогаз» надасть доручення на  відключення котелень ТКЕ – це неминуче призведе до техногенної катастрофи та значних матеріальних збитків. Серед зими сотні тисяч сімей можуть залишитися без тепла.

В свою чергу, представники місцевих теплопостачальних організацій ДП «ТКЕ «Маяк» О. Федоров та КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Д.Слободянюк пояснюють, що отримання номінацій залежить від рівня розрахунків споживачів теплової енергії за отримане тепло. Якщо споживачі вчасно розрахуються за тепло, підприємства ТКЕ зможуть розрахуватися з НАК «Нафтогаз України» за газ та отримати ліміти на наступні періоди.

ПАТ «Вінницягаз» та інші Оператори ГРМ звернулися до НКРЕКП з проханням заборонити НАК «Нафтогаз України» в опалювальний період давати доручення на припинення постачання газу виробникам теплової енергії. Однак, Регулятором дане звернення відхилене.

На сьогодні у Вінницькій області діє 31 виробник теплової енергії. Майже усі вони, за виключенням ДП Вінницької виправної колонії УДПС України у Вінницькій області (№ 86), мають заведені номінації на листопад. Уже сьогодні нас турбує отримання ними лімітів на грудень. По інших регіонах мають місце серйозні проблеми неможливості початку опалювального сезону через відсутність номінацій у підприємств ТКЕ.

Наше спільне завдання – не допустити техногенної катастрофи в опалювальний сезон!

Відповідно, виробники теплової енергії нашого регіону, за підтримки органів влади та місцевого самоврядування, мають постійно тримати на контролі дане питання та вчасно вживати вичерпних заходів для отримання лімітів.

Сподіваємось, в опалювальний період 2018-2019 року усі споживачі Вінниччини будуть з номінаціями, а відповідно - з газом, і з теплом!

Джерело: