Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

Новини

16.08.2017 / 15:14

Аварійники «Вінницягаз» взяли участь у перших Всеукраїнських змаганнях аварійних служб газу

У вівторок, 15 серпня, на Центральному спеціальному полігоні в м. Боярці розпочався перший етап фінальної частини Всеукраїнських змагань газових аварійних служб групи компаній РГК. Бригада АДС «Вінницягаз» першою змагалася у професійній майстерності із колегами з «Чернігівгазу», демонструючи як практичні навички - пошук і усунення витоків газу, вміння працювати в екстремальних ситуаціях в загазованих приміщеннях з використанням засобів захисту, навички надання першої медичної допомоги, так і теоретичні знання
Слюсарі вінницької бригади АДС обстежують підземний газопровід на витоки газу Слюсарі вінницької бригади АДС обстежують підземний газопровід на витоки газу ФОТО: ПАТ "Вінницягаз"

В цьому році вперше проводяться Всеукраїнські змагання газових аварійних служб, в яких беруть участь бригади з 20 газорозподільних компаній. Організатором першості стала група компаній РГК. Ще в липні ПАТ «Вінницягаз» провела відбірковий турнір, на якому була визначена краща бригада аварійно-диспетчерської служби (АДС) у Вінницькій області -нею стала вінницька бригада АДС, якій і доручили представляти підприємство у фінальній частині Перших Всеукраїнських змагань газових аварійних служб.

«Метою конкурсів професійної майстерності бригад аварійних газових служб є, перш за все, підвищення рівня професіоналізму та обмін досвідом, - підкреслює Голова правління ПАТ «Вінницягаз» Олександр Кривак. Адже ті знання і навички, які газовики з усієї України демонструють під час змагань, і є їхньою щоденною, кропіткою працею. Від оперативності реагування наших аварійних служб газу, вправності та майстерності  слюсарів АДС, рівня оснащеності спеціалізованих авто залежить, за великим рахунком, життя та безпека вінничан».

Під час змагань вінницька бригада АДС у складі п’яти осіб на чолі із старшим майстром Дзісем Анатолієм демонструвала свої професійні навички у теоретичній та практичній частинах. Спочатку газовики складали іспит – члени спеціально створеної Комісії перевіряли знання газовиків у найрізноманітніших питаннях, починаючи від складу газу, техніки безпеки, прийому і швидкого реагування на заявку до диспетчерської службу АДС і закінчуючи досконалим знанням алгоритму дій під час ліквідації витоку газу, перебуванню у загазованому приміщенні, наданні першої невідкладної допомоги постраждалим.

На цьому етапі вінницькі газовики також демонстрували оснащеність спеціалізованого авто АДС, яке має бути укомплектоване по 35-ти пунктам. Зокрема,  у автівці аварійно-диспетчерської служби газу, окрім, звісно, течошукачів, трасошукачів, газоіндикаторів , повинна бути переносна електростанція, інструменти (ключі гайкові, трубні, молотки, труборіз…), спецодяг, засоби захисту (протигази, протипожежні засоби, аптечка), а також матеріали  - загони, заглушки, прокладки ущільнювальні, мастила для газових кранів, пакувальна нитка.  

Щодо практичної частини змагань, то вінницькі газовики мусили не тільки виявити та ліквідувати витоки газу на підземному та надземному газопроводах, а й загасити вогнище на підземному газовому колодязі. Члени Комісії оцінювали правильність виконання завдань з урахуванням дотримання всіх вимог, які ставляться перед бригадою АДС у випадку прибуття на місце виклику: швидкість реагування на заявку диспетчера АДС, час прибуття, оперативність огородження місця аварії - монтажу сигнальних знаків, попереджувальних табличок, огороджувальної стрічки, попередження населення про можливу аварійну ситуацію і пов’язану з цим небезпеку.

Далі, за допомогою течошукачів та газоаналізаторів, вінницькі газовики виявляли витоки газу, шпиль кували грунт – місця витоків позначаються червоними прапорцями, неушкоджені ділянки газопроводів – жовтими, визначали рівень загазованості, розкопували газопровід у місцях пошкодження.

«Лише за останніх три місяці бригади виключно вінницької АДС 30 разів виїздили на виклики, пов’язані із витоками газу на підземних та надземних газопроводах, майже 100 заявок були пов’язані із витоками на внутрішньобудинкових газопроводах. За правилами, бригада АДС повинна виїхати на місце виклику вже за 4-5 хв від моменту отримання заявки, а не пізніше, ніж за 40 хв, прибути на місце виклику для виявлення та ліквідації витоку газу», - розповідає головний інженер ПАТ «Вінницягаз» Михайло Дзіміна.

Фінальна частина Всеукраїнських змагань пройде в чотири етапи, три з яких відбіркові, а четвертий стане завершальним. Переможців визначить Конкурсна комісія, яка веде оцінку і підрахунок кількості балів за кожну дисципліну.

Джерело: