Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

До уваги клієнтів

17.09.2019 / 16:44

Збитки АТ «Вінницягаз» зросли на 14 % та на кінець року сягнуть 350 млн грн.

Сума збитків АТ «Вінницягаз» у 2019 році сягне 350 млн грн. Це на 14 % більше, ніж у 2018 році.
Фахівці Гайсинського відділення АТ "Вінницягаз" ліквідовують аварійну ситуацію на ШГРП Фахівці Гайсинського відділення АТ "Вінницягаз" ліквідовують аварійну ситуацію на ШГРП

Четвертий рік поспіль для АТ «Вінницягаз» діє економічно необґрунтований тариф, який НКРЕКП не переглядає з 2016 року. За цей час загальна сума збитків компанії досягла 909 млн грн.

Спровокована НКРЕКУ фінансова криза призведе до того, що до початку опалювального сезону 2019/2020 р.р. у Вінницькій області 269 газорегуляторних пунктів вичерпають свій технічний ресурс, а довжина повністю зношених газопроводів сягне 272,4 км.

Основна проблема нового опалювального періоду - знос газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності. На 2020 рік кількість зношених ГРП/ШРП порівняно з 2015 р. зросте у 2 рази, протяжність газопроводів - у 4 рази.

Крім того, через економічно необґрунтований тариф зарплати у «Вінницягаз» суттєво нижчі ринкових, заморожені на рівні 2016 року. Це спричиняє значний відтік кадрів. АТ «Вінницягаз» забезпечене працівниками на 80 % від фактичної потреби. У поточному році коефіцієнт плинності кадрів сягнув 12%. З початку 2019 року з компанії звільнилися 265 працівників. У 2018 році – 364 особи. Особливо гостро проблема втрати кваліфікованих кадрів стосується аварійно-диспетчерської служби, працівники якої 24/7 пильнують за безпечністю мереж газопостачання, виявляють та усувають аварії на газопроводах.

Діючі тарифи на розподіл газу з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі. Тарифний колапс – головна загроза нового опалювального сезону.

«Збиткові тарифи на розподіл газу та відповідна недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання. За 4 роки їх дії збитки компанії склали 909 млн грн., а всього по галузі - 20 млрд грн.» - говорить голова правління АТ «Вінницягаз» Олександр Кривак.

Вихід - один. Усунути дискримінаційні тарифи, які вже втричі нижче необхідного рівня.

Середній місячний платіж за газорозподіл у 2018 році по Вінницькій області склав 72 грн, що нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет. Отримані кошти скрупульозно розподіляються за статтями витрат та спрямовуються наступним чином:

- 3,7 грн. - забезпечення роботи АДС;

- 1,2 грн. - ремонт газопроводів;

- 0,5 грн. - установка лічильників;

- 54,6 грн. - операційна діяльність (витрати на сировину та матеріали для обслуговування мереж, ПММ, заробітна плата персоналу);

- 12 грн. - податки

 У зв'язку з цим «Вінницягаз» наголошує на необхідності наступних кроків з боку НКРЕКП:

- довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня;

- компенсувати операторам ГРМ понесені збитки;

- затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ на протязі всього року.

Чекають на новий тариф і споживачі природного газу. Це підтверджено результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Абсолютна більшість опитаних споживачів відзначили, що для них важливо розуміти, скільки саме вони сплачують за спожитий енергоресурс, а скільки - за послугу його доставки до оселі. У більшості споживачі зацікавлені у тому, щоб одержувати деталізовану інформацію про складові вартості послуг енергопостачання.

Джерело: