Контакт-центр (0432) 509-104
 
Контакт-центр (0432) 509-104

До уваги клієнтів

30.10.2018 / 12:12

Тепловики Вінниччини не мають лімітів газу на листопад

Станом на 30 жовтня 2018 р. виробники теплової енергії Вінниччини не мають підтверджених обсягів постачання природного газу на листопад. За відсутності заведених НАК «Нафтогаз України» номінацій тепловики не зможуть отримати газ, щоб подати тепло населенню.
Газорозподільні мережі Вінниччини Газорозподільні мережі Вінниччини

Насьогодні НАК «Нафтогаз України» є єдиним постачальником природного газу для виробників теплової енергії і лише він має визначати – кому з них подавати газ, а кому ні.

ПАТ «Вінницягаз» не може розподіляти блакитне паливо споживачам, які не мають номінацій, оскільки згідно чинного законодавства це розглядається як незаконний відбір (іншими словами - крадіжка) газу.

Кабінетом Міністрів України згідно постанови № 867 від 19 жовтня 2018 р. обов’язки постачальника природного газу для  виробників теплової енергії  на період з 01 листопада 2018 р. по 01 травня 2020 р. покладені на НАК «Нафтогаз України». Дана постанова набуває чинності з 1 листопада 2018 р.

Відповідно, підприємства ТКЕ мають в терміновому порядку укласти з НАК «Нафтогаз України» додаткові угоди про виділення лімітів газу на листопад.

Нагадуємо, що з 1 грудня 2018 р. НАК «Нафтогаз України» має право ініціювати та надавати відповідні доручення газорозподільним підприємствам на відключення  будь-яких підприємств ТКЕ з причин наявної заборгованості за спожитий газ, незалежно від погодніх умов. У разі отримання такого доручення ПАТ «Вінницягаз» буде вимушене впродовж двох наступних днів з дня отримання доручення виконати вказівку постачальника та припинити розподіл блакитного палива боржникам.

Відновлення газопостачання виробнику тепла здійснюватиметься протягом двох днів після отримання відповідного письмового звернення від НАК «Нафтогаз України» та відшкодування Оператору ГРМ витрат на припинення та відновлення газопостачання.

У зв’язку з цим ПАТ «Вінницягаз» закликає усіх виробників теплової енергії Вінниччини, органи влади та місцевого самоврядування негайно вжити вичерпних заходів для отримання номінацій  НАК «Нафтогаз України» на листопад 2018 року, а також надалі на увесь опалювальний період.

Джерело: